Pamokos parengiamojoje grupėje su vaikais su ffnr santrauka. Socialinių santykių pasaulio ugdymo mokymas. Pamoka "Mano vardas"

Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga

vidutinis vidurinę mokyklą № 55

Voronežo miestas

Užklasinė veikla kraštotyroje

2 klasėje

Pamokos tema: „Aš ir mano vardas“.

Mokytojas QC

Dorovskikh N.A.

http://idrp.ru/imeniny-dmitriya-lib755/

Vardo Anastasija reikšmė ir kilmė:

Anastasija – išversta iš skirtingomis kalbomis reiškia „Prisikėlimas“.

Kilmė: Vardas Anastasija turi graikiškas šaknis ir yra moteriška vardo Anastas forma. Mažybinė vardo forma Nastya, Nastenka, Nastyusha, Nastena, Nata, Natochka, Nyusya, Nyusenka.

Anastasijos vardo šventieji globėjai:

Anastasija Rašto kūrėja (vardadienis sausio 4 d.), Anastasija Rimskaja (vardadienis lapkričio 11 d.)

http://www.abc-people.com/shop/anastasia_martyr.htm

Šventoji kankinė Tatjana (Tatjana) gyveno II amžiaus pabaigoje – III amžiaus pradžioje Romoje. Nuo vaikystės ji buvo auklėjama krikščioniškas tikėjimas, pasižymėjo dorybe ir darbštumu. Ji buvo nukankinta po to, kai atsisakė garbinti pagonių dievus. Rusijoje šventoji Tatjana yra studentų globėja. Manoma, kad malda, skirta kankiniui, padeda ne tik studijose, bet ir tarnybiniuose reikaluose, skatina karjeros augimą. Šventoji yra visų moterų, vardu Tatjana, gynėja.

Šaltiniai:

http://uprzan.ucoz.de/blog/

http://www.tayninskoye.ru/voskresnye-besedy/besedy-2008-god-/svyataya-muchenitsa-tatiana.html

Pamokos tema:

Aš ir mano vardas.

Pamokos tikslai: 1. Suteikite idėją apie vardų, pavardžių ir patronimų kilmę

2. Suaktyvinti pažintinė veikla studentai.

3. Tobulėti pažinimo procesai jaunesniųjų moksleivių.

4. Ugdykite bendravimo įgūdžius.

5. Ugdykite nacionalinio pasididžiavimo ir priklausymo šeimai jausmą

Įranga: D. Zimo knygos „Vardas ir likimas“, L. Uspenskio „Tu ir tavo vardas“, N. Petrovskio „Rusų asmenvardžių žodynas“, G. Tinkovos „Su Angelo diena!“,

M. Gorbanovskio „Ivanas ir Marija“; šventųjų atvaizdai

„Vardas duodamas gimus ir

lydi visą gyvenimą

yra savotiška vizitinė kortelė

jos turėtojo kortelė“.

Pamokos eiga:

  1. Emocinė nuotaika.

Anksti-anksti ryte

Saulė ateina į mūsų namus.

Saulė šypsosi

Mūsų diena prasideda.

Greitai nusišypsok ir tu,

Suteik džiaugsmo draugui.

Pamoką pradėsime su šypsena,

Taigi jis bus malonus!

II. Mokinių žinių atnaujinimas.

Atspėk mįslę:

„Ką turi kiekvienas žmogus Žemėje?

Teisingai, vardas. Ar yra klasėje kas nors be vardo? O tarp savo draugų ir pažįstamų? Na, matai.

Ar kada susimąstėte, iš kur kilo jūsų vardai? Ar mama ir tėtis sugalvojo? Iš kur jie juos gavo?

  1. Pokalbis „Ką reiškia mūsų vardai?

IN Senovės Rusija buvo daug vardų. Jei atidžiai jų klausysite, suprasite, ką jie reiškia.

Ką reiškia vardai: Svetlana? Černava?

(Išorinės savybės).

Kaip tu įsivaizduoji Balagura?

- Liudmila- kokia ji? Kam?

(Vardai buvo pažymėti taip pat būdingi bruožai asmuo)

Kodėl vaikai buvo iškviesti Pirmas, vyriausias? Antra diena? Tretiakas?

(Vardai atspindėjo vaikų atsiradimo šeimoje tvarką).

Kodėl atsirado šie vardai: Žiema, Veshnyak, Metelitsa?

(Atskiri vardai charakterizavo gimimo laiką, gamtos reiškinius).

Rusijai priėmus krikščionių religiją, kartu su ja į Rusiją atkeliavo ir daugelis bizantiškų vardų, kilusių iš senovės graikų ir romėnų.

Graikiški ir romėniški vardai pabrėžia žmonių moralinį ir fizinį orumą.

Ar kas nors žino jų vardo reikšmę, iš kur jis kilęs?

Noriu, kad visi žinotų savo vardo reikšmę.

Ana - hebrajiškai „gailestingumas“

Galina - Graikiškai „tyla, romumas, ramybė“.

Kotryna - graikų kalba „grynumas, padorumas“.

Elena - Graikiškai „saulėtas, šviesus“.

Irina - Graikiškai „taika, ramybė“.

Ksenija - graikiškai „svetingumas“

Larisa - graikų kalba „žuvėdra“.

Margarita - graikų kalba „perlas“.

Marija - hebrajų kalba „mylimasis, geidžiamas“.

Natalija - lotyniškai „Kalėdos“.

Olga - Skandinaviškas, „šventas“.

Tatjana - graikų kalba „įkūrėjas“

Julija - lotynų, 2 garbanoti

Aleksandras - graikų kalba „gynėjas“.

Aleksejus - graikų kalba „atspindi, užkerta kelią“.

Anatolijus - graikų kalba „rytai, saulėtekis“.

Andrejus - Graikiškai „drąsus“.

Vasilijus - graikų kalba „karališkasis“.

Viktoras - lotynų kalba „nugalėtojas“.

Genadijus - graikų kalba „kilnus“.

Georgijus (Egoras, Jurijus) - graikas, „ūkininkas“.

Maksimas - lotynų kalba, „didžiausias“.

Nikolajus - graikų kalba „tautų užkariautojas“.

Olegas - Skandinaviškas, „šventasis“.

Paulius - lotyniškai, „mažas“.

Sergejus - lotynų kalba „aukštas, labai gerbiamas“.

IV . Psichologinis mokymas.

Kokie gražūs jūsų vardai! Natalija, Ana, Elena, Olga, Aleksandras, Sergejus...

Ar mokate juos gražiai ištarti? Neskubėkite, „nekramtykite“ vardo, o ištarkite jį taip, kad visi matytų – jūs juo didžiuojatės. Pabandykime. Tegul visi atsistoja, atsisuka į klasę ir gražiai, garsiai, skambiai ištaria savo pilnas vardas.

V . Eilėraščių apie vardus skaitymas.

Žiemų pavadinimai.

Žiemos turi vardus.

Vienas iš jų buvo vadinamas Natalija.

Ir jame buvo mirksėjimas, paslaptis.

Ir šalta ir mėlyna...

Žiema buvo vadinama Helena.

Ir Morta ir Katerina.

O kartais žiemoju ilgai

Įsimylėjau ir išprotėjau.

O buvo dienų ir iškrito sniegas

Kaip ūkanotos žiemos šilti pūkai...

Ir ši žiema buvo vadinama Anna,

Ji buvo pati gražiausia iš visų.

D. Samoilovas.

Ištrauka iš romano

A.S. Puškinas „Eugenijus Oneginas“.

Jos sesers vardas buvo Tatjana...

Pirmą kartą tokiu pavadinimu

Švelnūs romano puslapiai

Mes sąmoningai pašventiname.

Taigi ką? Jis malonus, skambus;

Bet su juo, žinau, tai neatsiejama

Senovės prisiminimai

Arba mergaitiška...

VI . Žodinės studentų žinutės „Mano angelas sargas“.

Ar jums pažįstamas šis žodis – „vardadienis“?

Ar manote, kad vardadienis ir gimtadienis yra tas pats, ar skirtingos datos?

Pagal krikščionišką tradiciją vaikui buvo suteiktas vieno iš šventųjų vardas, kurio atminimo diena sutapo su vaiko gimtadieniu arba buvo arčiausiai jo. Manoma, kad kiekvienas žmogus turi savo angelą sargą, kuris saugo žmogų nuo pat pirmos jo gimimo dienos.

Ar žinote, kokio šventojo vardu buvote pavadintas?

(Keli studentai skaito iš anksto paruoštus žodinius pranešimus.)

VII . Komandinės varžybos „Kas greitesnis“.

Kaip atsirado Rusijos žmonės pavarde?

Žodis „patronimas“ atsirado maždaug XI amžiuje ir reiškė didybė vardu tėvas. Kreipdamiesi į žmogų jo vardu ir tėvavardžiu, parodome jam ypatingą pagarbą ir pagarbą. Kaip gerai žinai savo antrąjį vardą?

Nedvejok, paskubėk

Pasakyk man savo antrąjį vardą!

(Varžybos vyksta eilėmis. Mokiniai kiekvienoje eilėje stovi paeiliui ir vardija savo vidurinius vardus. Laimi greičiau ir be klaidų užduotį atlikusi eilė).

VIII . „Kaip atsirado pavardės“. Mokytojo istorija.

Vaikinai, kuo jūs didžiuojatės?

Jūsų kompiuteris? šuo? Tėvai? Mokykla?

Viskas teisinga, galite tuo didžiuotis. Tik pasididžiavimas gali būti didelis arba mažas. Pavyzdžiui, pasididžiavimas šalimi, mokykla, šeima yra didžiulis pasididžiavimas. Ar manote, kad galite didžiuotis tuo, ko nežinote?

Tai reiškia, kad galime tikrai didžiuotis savo vardais, nes dabar žinome, ką jie reiškia ir iš kur kilo. O kaip su pavarde?

Pavardė, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „šeima“ yra paveldimas šeimos pavadinimas.

Kaip atsirado pavardės?

Gyvena žmogus, kuris turi kalvę. Natūralu, kad tarp savo kaimo gyventojų jis gauna slapyvardį Kalvis. Bėga metai, ir šio Kuzneco palikuonys gauna Kuznecovo pavardę, kuri jau yra paveldėta. Šie Kuznecovai tampa įvairių profesijų žmonėmis – batsiuviais, gydytojais. Generolai, bet pavardė lieka.

Pavardžių kilmės šaltinis galėtų būti konkrečiai giminei priklausęs plotas, pavyzdžiui, Tverskoy.

Pavardės buvo suformuotos iš tėvo ir motinos vardų (Ivanovas, Maryinas), iš gatvės slapyvardžių (Krivonosovas, Chudjakovas).

Didelę grupę sudaro pavardės, sudarytos iš gyvūnų, paukščių, žuvų, vabzdžių vardų (Medvedevas, Orlovas, Karasevas, Komarovas).

Kas buvo tavo prosenelis Rusijoje?

Paklausk savo pavardės!

Kiekvienoje klasėje yra Kuznecovų,

Kas yra Kuznecovo prosenelis?

Jis buvo iš kalvių šeimos,

Tėvo tėvo tėvas.

Gončarovo prosenelis žinojo

Poterio ratas ir molis.

Degtyarevas vairavo degutą,

Jis sulenkė nugarą deguto duobėje.

Galbūt jaunasis Stoliarovas

Ir jis negali valdyti kalto,

Bet mano prosenelis buvo stalius,

Jis buvo prosenelis.

Pilščikovas draugavo su pjūklu,

Kozhemyakin suglamžyta oda,

Kariai pradėjo atakas,

Streltsovas taip pat kovojo.

Jie skamba kaip muzika, kaip poezija,

Pavardės paprastos.

Pažvelkite įdėmiai ir juose pamatysite

Rusijos istorija.

IX. S. Mikhalkovo eilėraščio „Juokinga pavardė“ skaitymas.

Kokie ten vardai:

Pyatyorkin, Dvoikinas, Supovas,

Slyuntyaev, Tryapkin-Darmoed,

Pupkovas ir Pereputovas!

Įvairių asmenų pavardėse,

Kartais pažįstame vienas kitą,

Skamba žuvų ir paukščių vardai,

Gyvūnai ir vabzdžiai:

Lisičkinas, Rakovas, Indyukovas,

Seledkinas, Myškinas, Telkinas,

Mokritsynas, Volkovas, Motylkovas,

Bobrovas ir Perepelkinas!

Bet gal tam tikras Komarovas

Turėti liūto charakterį,

Ir tam tikras Barsovas ar Lvovas -

Uodo protas.

A Gribojedovas, Pirogovas

Garsus amžinai!

Taigi išvada yra tokia:

Viskas priklauso ne nuo vardo, o nuo asmens!

X . Žaidimo tipo užduotys „Žaidžiame, galvojame“.

1. „Atspėk pavardę“.

- Kokios įdomios pavardės kilo iš pravardžių! Pabandykite juos atspėti.

  • Vyras turėjo baltus plaukus. Jo pavardė gali būti...
  • Vyras turi ilgas kojas, kaip gervė, jo pavardė tapo...
  • Atspėk slapyvardį pagal pavardę: Ušakovas, Zaicevas, Chudjakovas.

2. „Sugalvokime pavardę“.

Kartu sugalvokime pavardes iš rusiško vardo Ivanas.

(Ivanovas, Vanečkinas, Vaniušinas...)

3. „Gudenčių konkursas“

Pabandykite paaiškinti savo pavardės kilmę.

XI . Pamokos santrauka. Namų darbas: „Septynių gėlių gėlė“.

Nupieškite gėlę, užrašykite ant žiedlapių, kaip jus vadina jūsų šeima ir draugai.

Pamokos santrauka šia tema:

"Mano vardas"

Pamokos santrauka tema: „Mano vardas“

(vyresniems vaikams ikimokyklinio amžiaus)

Tikslai:

1. Kalbos leksinės struktūros tobulinimas. Žodyno turtinimas, aktyvinimas ir plėtimas tema „Vardas“ - supažindinimas su vardų kilme; žodžių „patronimas“, „pavardė“ reikšmės patikslinimas.

2. Kalbos gramatinės struktūros formavimas ir tobulinimas. Daiktavardžių su mažybinėmis - meiliosiomis priesagomis daryba; pilnų vardų ir patronimų formavimas.

3. Darnios kalbos ugdymas. Dialoginės kalbos aktyvinimas (pokalbis apie vardus); garsų automatizavimas kalboje; skatinantys pačių vaikų teiginius – klausimus, atsakymus, pastabas.

4. Stambiosios ir smulkiosios motorikos tobulinimas: kalbos derinimas su judesiu.

5. Gero požiūrio į save ir kitus, į savo vardą ugdymas.

Įranga: didelės gėlės iš kartono pagal vaikų skaičių, saulė iš kartono, spinduliai su vaikų vardais, didelis popieriaus lapas (kliringas), garso kasetė su klasikinės mūzos įrašu ki.

Pamokos eiga:

Mokytojas:

Žemėje gyvena daug žmonių – milijardai. Visi žmonės yra panašūs, bet kiekvienas yra unikalus.

Kaip manote, kuo žmonės skiriasi vienas nuo kito?

(Vaikų laukiami atsakymai: Žmonės skiriasi vienas nuo kito ūgiu, oda, plaukų ir akių spalva, lytimi, nosies ir burnos forma, charakteriu, eisena...)

Mokytojas:

Ir kiekvienas turi kažką, ko nematyti, bet kas jį išskiria iš kitų. Norėdami sužinoti, apie ką aš kalbu, užminkite mįslę:

Mūsų ten nebuvo, bet buvo

Mūsų ten nebus – bus.

Niekas jo nemato

Ir visi jį turi. (vardas)

Ir mama turi

Ir tėtis turi

Ir mano dukra turi

Ir mano anūkė tai turi.

Norėdami jį pažinti

Turite tai pasakyti garsiai.

(Vardas).

Taip, kiekvienas žmogus turi vardą ir jis vaidina didžiulį vaidmenį jo gyvenime. Pagal vardą, kaip taisyklė, nustatoma jo lytis – ar jis berniukas, ar mergaitė, vyras ar moteris (pavyzdžius pateikia vaikai).

Mokytojas: - Dabar žaisime. (Žaidimas „Pasakyk savo vardą“)

Turite stovėti ratu. Turite perduoti „stebuklingąjį“ rutulį aplink ratą ir pasakyti savo vardą. Kitas žaidėjas perduoda kamuolį, pasakydamas savo vardą ir ankstesnio komandos draugo vardą. Taigi žaidimo pabaigoje prisiminsime visus jūsų vardus.

Pokalbis „Tavo vardas“

Ar tau patinka tavo vardas?

Ar norėtumėte, kad jus vadintų kitaip? Kaip? Kodėl?

Visi vardai kažką reiškia, pvz.

Agali – lordas

Aleksandras - žmonių gynėjas

Alena - raudona, ugninė

Valentina stipri

Jekaterina (Katya) - tyra, puiki, galinga

Egoras - ūkininkas

Jeanne - Dievo malonė, "Dievų dovana"

Zacharas - Viešpaties prisimintas (Viešpats prisiminė)

Zlata – auksinė, auksinė

Ivanas – Dievo duotas (Dievo malonė)

Elijas yra mano Dievas Jehova

Ksenija – viešnia

Musa – paimta iš Dievo

Monika yra vienintelė

Olga yra šventoji

Tatjana (Tanya) – organizatorė

Petras – akmuo

Sofija – išmintinga

Žaidimas „Pavadink maloniai“.

Vaikinai, vardai auga kartu su mumis. Šiandien tu mažas, o tavo vardas mažas: Sašenka, Vanečka, Katenka,... o kai eisi į mokyklą, tavo vardas taps pilnas: Aleksandras, Ivanas, Jekaterina,...

tegul Žaiskime žaidimą „Ką skambinti ir skambinti“.

Vaikai sudaro ratą, pagal skaičiavimą vadovas išeina į ratą, vaikai eina ratu ir dainuoja:

„Jis (ji) išėjo pasivaikščioti ir mes norime žinoti, kaip jį (ją) vadinti, kaip jį (ją) vadinti? »

Vairuotojas eina ratu link vaikų, prie kurių (ji) sustojo, šaukia vairuotojo vardą ir kiekvieną kartą jį reikia vadinti vis kitaip. Pavyzdžiui: Vanya, Ivanas, Vanyusha, Ivanushka. (Žanočka, Žanusja, Alena, Alyonuška,

Zacharas, Zacharka, Zacharuška, Zacharis; Sonya, Sofyushka, Sofa; Katya, Katyusha, Katyunya; Tanya, Tanyukha, Tanyusha, Tatulya, Tatusya; Monika, Monichka, Monisya; Sasha, Shurik, Sashenka; Egoras, Egorka, Egoruška; Petya, Petyaša, Petjunija, Petruša, Petrunya; Ilja, Ilyusha, Ilyukha ir kt.)

Mokytojas:

O dabar papasakosiu vieną nuostabią istoriją. Na, klausyk!

Tais tolimais, tolimais laikais, kai tavęs ir manęs dar nebuvo pasaulyje, mūsų galaktikoje atsirado nuostabi pasakų šalis. Ir toje šalyje gyveno įvairiausi vardai. Niekas nematė, kaip jie atrodo, bet jie sakė, kad jie buvo skaidrūs, kaip oras ir mirga sidabru tviskančiomis spalvingomis lemputėmis. Su pirmaisiais saulės spinduliais vardai susirinko gėlių pievoje ir pradėjo pasakoti vienas kitam skirtingas pasakas. Ir tada proskyna prisipildė saldaus muzikos skambesio, kuris tiesiog užburdavo. Jie taip pat mėgo keliauti vardais. Jie ypač mėgo skristi į mūsų planetą. Žvilgantys įvairiaspalvėmis šviesomis jie nusileido ant žemės, kol žmonės miegojo. Ir tada visi sapnavo nuostabius sapnus, nes mokėjo pasakyti vardus įdomios istorijos. Ir jie žinojo, patikėkite manimi, daug jų. Žmonėms taip patiko šie stebuklingi padarai, kad jie taip pat ėmė sugalvoti sau pavadinimus. Ir pasirodė, kad bendrauti tarpusavyje buvo dar lengviau.

Iki šiol gimus naujam žmogeliukui tėvai duoda jam vardą. O jei tėvai ilgai negali apsispręsti, kaip pavadinti savo mažylį, tada jiems į pagalbą atskrenda vardai iš pasakų planetos ir sapnuose šnabžda savo istorijas. Taip tęsiasi vardų gyvenimas žemėje. Štai istorija.

Vardas vaidina svarbų vaidmenį žmonių gyvenime. Be vardo neapsieisite. Žmonės vertina savo vardus ir nešiojasi jį visą gyvenimą. Iš žmogaus galima atimti visus turtus, visas teises, bet iš jo negalima atimti vardo.

Įsivaizduokite, kas nutiktų, jei staiga dingtų visi vardai?

Kaip žmonės bendrautų vieni su kitais? („Ei, tu!“ arba „Ei“, ar dar kažkas).

Tai reiškia, kad be vardo sunku bendrauti tarpusavyje ir suprasti, apie ką jie kalba. Tavo tėvai tave pavadino skirtingi vardai.. Jūsų vardai skamba kitaip. Pavyzdžiui: Olya - Olga.

Pažaiskime žaidimą, aš vadinu sutrumpintą tavo vardo formą, o tu pasakai pilną vardą (mokytojas meta kamuoliuką vaikui, šaukdamas sutrumpintą vardą, vaikas grąžina kamuolį, šaukdamas visą vardo formą).

Pasaulyje yra daug skirtingų vardų, tačiau yra žmonių, kurie turi tokius pačius vardus. Vaikinai, ar žinote, ką reiškia žodis „bendravardis“? (Vaikinų atsakymai.)

Teisingai! Bendravardžiai yra žmonės su tais pačiais vardais.

Pirštų gimnastika „Mūsų grupė“.

Visi mūsų grupėje yra draugai.Vaikai suspaudžia pirštus į kumščius.

Jauniausias esu aš. Atlaisvinkite kumščius, pradėdami nuo mažojo piršto.

Tai Zhenya, tai Sasha.Veikti abiem rankomis vienu metu.

Tai Liza, tai Daša.

Mokytojas: žmogaus vardas gali būti šlovinamas. Pavyzdžiui:

Mirė žinomas žmogus, bet žmonės prisimena jo vardą. Tai yra vardai iškilių žmonių menas, rašytojai, poetai, generolai, kompozitoriai. Kokius žinomus žmones pažįsti?

(Vaikų atsakymai: Ivanas Šiškinas, Kornėjus Čukovskis, Aleksandras Puškinas, Jurijus Gagarinas, Valentina Tereškova ir kiti).

Jūs tapsite mokslininkais, menininkais, sportininkais ir galėsite garsinti savo vardą. Išties, žmogus yra gražesnis savo gerais darbais ir poelgiais. Labai noriu, kad mūsų planetoje būtų daugiau gerumo, šypsenų ir laimės. Ir galbūt kažkieno vardas išgarsės jūsų gerais darbais ir darbais.

Vaikinai! Jūsų vardai yra saulės spinduliai. Dabar rasite spindulį su savo vardu, prisiminsite, ką reiškia jūsų vardas, ir pritvirtinsite spindulį prie saulės.

Pažiūrėk, kaip tavo vardai spindėjo saulės spinduliuose! Saulė sušildys mūsų grupę šiluma ir visi taps malonesni bei tolerantiškesni vieni kitiems.

Atsistokite vaikinai, įsivaizduokime, kad esame saulės spinduliai, ištieskite savo spindulius į priekį ir sujunkite juos apskritimo centre. Pabandykime pasijusti kaip šiltas saulės spindulys. Tikiuosi, kad geras vardas, kurį šiandien nešiojate, padės jums tapti stipriu, drąsiu, gražiu, protingu, viskuo, kuo norite būti. Ir tegul jūsų vardai dažniau skamba mūsų grupėje.

Apsidairykite, ko trūksta mūsų nuostabioje pievoje? Teisingai, gėlės. Siūlau dabar prilipti prie ramunėlių su savo vardais.

„Vardų lenta“ (darbas komandoje).

Kiekvienam vaikui paruošiama popierinė gėlė su keliais žiedlapiais. Jis pasirenka tą, kuris jam patinka. Centre (gėlės šerdyje) vaikas klijuoja savo nuotrauką (arba užrašo vardą).

Suaugusio žmogaus pagalba ant žiedlapių užrašomi augintinių vardai, kuriais vaikas vadinamas šeimoje, tarp draugų, darželyje.

Jei vaikui sunku rasti žodžius, galite pasiūlyti tuos augintinių vardus, kuriuos jis norėtų išgirsti iš savo artimųjų.

Tada visos gėlės klijuojamos ant vieno didelio lakšto - „kliringo“. Veikimo metu pradedamas garso įrašymas.

Mokytojas:

Žiūrėk, mūsų žemė pražydo nuo tavo meilių vardų, nuo susitikimo džiaugsmo. Kiek gražios gėlės! Surinksiu juos į puokštę (apkabinu visus). Nupinkime vainiką! (apkabina šalia stovinčius vaikus per juosmenį, vaikai daro tą patį). Taip išėjo vainikas. Ar tau tai patinka? O tau linkiu užaugti protingiems, maloniems, simpatiškiems.


Irina Titova
Pamokos santrauka „Aš ir mano vardas“

Pamoka šia tema"Aš ir mano vardas"

Užduotys:

Švietimo

1) Sužadinkite vaikų susidomėjimą tema "Šeima"

2) Formuoti vaikams rūpestingą požiūrį į vardą kaip į praeities palikimą

Švietimo

1) Suteikite idėją apie vardus, jų kilmę ir reikšmę

2) Toliau tobulėti dialoginė kalba, praturtinti žodynas: šriftas, kubilas, tynas, šventasis kalendorius

Vystantis

1) Kūrybinės vaizduotės, atminties, klausos suvokimo, dėmesio, intelekto ugdymas

2) Pažintinės veiklos ugdymas, vaikų noras daugiau sužinoti apie save ir savo šeimą

Atliekant testą "Šeimos piešinys" Naudojami 8 spalvoti pieštukai (juoda, raudona, mėlyna, žalia, geltona, ruda, violetinė, pilka – Mosherio metodas), siekiant nustatyti tiriamojo psichofizinį įvertinimą funkcijos: tam tikra veiklos orientacija, nuotaika, funkcinė būsena ir stabiliausi asmenybės bruožai

Preliminarus darbas:

1) Albumo kūrimas mokytojo "Ką reiškia tavo vardas?"

2) Asmeninių vizitinių kortelių gaminimas

3) Dekoravimas persirengimo kambaryje „Švelnios ramunės“ ant kurių žiedlapių surašomi švelnūs kreipimaisi į vaiką

4) Vaikai mokosi eilėraščių, patarlių, mįslių, patarlių, erzinimų, pirštų gimnastikos ir kūno kultūros su vardais

5) Pasakų, eilėraščių skaitymas

6)Dainų su pavadinimais mokymasis

7) Žaidimo mokymasis „Mes esame korespondentai“

8) 12 paveikslėlių paruošimas žaidimui „Sužinok mūsų vardus“(sukurkite pavadinimą pagal pirmąsias objektų pavadinimų raides)

9) Mikrofonas, garso įrašai

Pamokos eiga:

(Vaikai stovi puslankiu prie molberto)

Atkūrimas Vaikinai, šiandien mes pradėsime savo pažintį su viena iš įdomių temų. O kokį, sužinosite atspėję rebusą

7I Ką jie reiškia sakydami šeima (Pažiūrėkime į diagramą "Šeima")

Šeima palaiko vaiką, visi juo rūpinasi, o jis nuo visų priklauso

Pirštų gimnastika (žr. intarpą)

Skamba daina "Kas yra šeima?"

(Sėdame prie stalų)

Nuostabi rusų patarlė apie žmogaus gyvenimą sako: „Trys kartus žmogus yra nuostabus“

Pirmasis kiekvieno žmogaus gyvenimo stebuklas yra gimimas šiame pasaulyje. Vaiko atsiradimas šeimoje yra nuostabus, ryškus džiaugsmas. Tai tarsi pavasario atėjimas. Kodėl? Kaip manai?

Pirmoji vonia ypatinga. Jie maudo vaiką vonioje. Tai kubilas.

Į kubilą su vandeniu buvo dedama anglis iš krosnies, grūdai ir pinigai. Priprasti naujas žmogus, į namus. Visada būk pilnas ir klestintis. (Paaiškinkite)

Antrasis, dvasinis žmogaus gimimas – krikštas. Seniau vaiką stengdavosi pakrikštyti kuo anksčiau – per gimtadienį ar kitą dieną. Krikštatėviai o mama, krikštatėvis ir krikšto tėvas tampa dvasiniais kūdikio tėvais. Senais laikais tai buvo mamos brolis ir tėvo sesuo. Vėliau jie pradėjo kviestis bet kokius gimines, kaimynus, draugus.

Krikštatėviai yra vaiko globėjai. Kaip jie paima vaiką iš šrifto į rankas, taip jie priims savo pareigą jam visą likusį gyvenimą.

Vaikinai! Paprastai šriftas yra didelis sidabrinis indas, indas, stovintis priešais altorių. Vaikas į jį panardinamas stačia galva. Sakyk, ar buvai pakrikštytas? Ar prisimeni savo krikštynas?

Pirmoji krikšto tėvų pareiga – pasiruošti krikštynoms. Krikštamotė siuvo

krikšto marškiniai, papuošti krikšto vytiniu. Krikštatėvis gamino maistą

Vaikas buvo pavadintas pagal kalendorių – specialią knygelę su šventųjų vardais. Dažniau vardas buvo pasirenkamas per aštuonias dienas prieš ir aštuonias dienas po gimimo. Taigi kartu su vaiko vardu pasirodo dangiškasis globėjas - angelas. 3-asis vardo gimtadienis – angelo diena arba vardadienis. Yra viena rudens diena, rugsėjo 30-oji, liaudyje vadinama Visų palaimintų vardo diena. Tai šventųjų kankinių – Tikėjimo, Vilties, Meilės ir jų motinos Sofijos – atminimo diena. Šią dieną iš karto švenčiamos 4 gimtadienio mergaitės

Kūno kultūra su „Aviečių“ judėjimu

1. Viena avietė, dvi avietės – vaikai sugniaužia pirštus į kumščius. Pirmiausia atsukite rodomąjį pirštą, tada vidurinį

2. Marinka valgė uogas – lietė pirštais dešine ranka, surinktas žiupsnelis į kairįjį delną

3. Ir Mariykos krepšelyje - pirštai susipynę („krepšelis“)

4. Nelieka nė avietės – rodomąjį pirštą jie purto į kairę ir į dešinę

5. Kas eis uogų, paims krepšelį! - prispauskite delnus vienas prie kito ir paskutinis žodis ištieskite delnus į priekį

Vaikinai! Kodėl žmogui reikalingas vardas? Kaip manai? (Vaikų atsakymai)

Vardas padeda mums bendrauti vieniems su kitais. Kreipiamės vienas į kitą vardu. Pagalbos šaukiamės vardu, šaukiamės vieni kitiems vardais liūdesyje ir viduje

džiaugsmas. Vardai perduodami per tūkstantmečius, iš žmonių į žmones, kartu sujungiant kartas ir šalis.

Ar norėtumėte sužinoti, kaip atsirado vardai?

Kiekvienas vardas turi savo istoriją, savo reikšmę. Senieji slaviški vardai yra Jurijus, Nadežda, Svetlana.

Visi kiti vardai svetimi – graikiški, lotyniški, žydiški, vokiški, gruziniški, pavyzdžiui, Nina. Prie krūtinės yra pritvirtintos vizitinės kortelės, kuriose nurodytas jūsų vardas, kieno vardas ir ką tai reiškia. (kiekvieno vardo analizė)

Paskirstykite užduotis šifruotais pavadinimais „Sužinok, kokie mūsų vardai?

Vaikai dabar daugelyje šalių vadinami tais pačiais vardais, tik jų kalba skamba kitaip. Pavyzdžiui, vardas Vanya; Vokiečiai turi Johaną, prancūzai – Jeaną, anglai – Johną, gruzinai – Vano, lenkai – Janą.

Julija kitose šalyse skamba kaip Džuljeta, Julija, Džulija.

Ir Mašenka: Maria, Marija, Mariam, Maryam, Marie.

Vaikinai, ar yra vardų, kurie yra vienodi berniukams ir vardams mergaites: Kuris? Valya, Sasha, Zhenya.

Yra žmonių su tais pačiais vardais. Jie vadinami bendravardžiais. Mes taip pat turime jus savo grupėje kalbomis: 2 Dasha, 2 Dani, 2 Katya, 2 Anton.

Taip pat yra meilių vardų formų. Dabar žaisime žaidimą „Mes esame korespondentai“. Su mikrofonu rankoje būsite apklaustas, klausia: „Koks tavo vardas? Kaip jie tave meiliai vadina namuose? (vaikai interviu vienas kitą)

Vaikinai! Tikriausiai išgirdę tokį kreipimąsi į save, mieliau reaguosite į užklausas, maloniau bendrausite

Kokias dainas žinote, kur minimi vardai?

Katiuša, Kolia - Nikolajus, Ksiuša - pliušinis sijonas, Vika - Viktorija, Faina, gitaristas - Vitiuša, Alena - šaukiu į telefoną, Antoška - einam kasti bulvių.

Apie vardus rašomi eilėraščiai:

1. "Anastasija" (skaitė Nastya Ch.)

2. Trys katiušos (Katya P.)

Mįslės:

Seryozha nukrito į sniegą (Seryozha A.)

Aš tau taip pat mįsles:

1. Ir tu,

Ir lydeka jūroje,

Ir prie gėlės lauke,

Ir prie ąžuolo miške. Ar yra kas nors? (vardas)

2. Neskęsta vandenyje, nedega ugnyje, nepūva žemėje? (vardas)

3. Man buvo duotas, kiti juo naudojasi. Nagi, kas tai yra? Atspėk (vardas)

Žmonės taip pat sugalvojo anonsus pavadinimams. Klausykimės jų

Andriejus Žvirblis,

Nevaikykite balandžių

Balandžiai bijo

Jie nesėdi ant stogo.

Kolia, Kolia, Nikolajus,

Likite namie, neikite

Nulupkite bulves

Valgyk po truputį

Maryuška, Marusenka,

Mašenka ir Manečka

Bėgime į parduotuvę

Ir nusipirkau meduolių

Apie vardus rašomos patarlės:

Meli Emelya, tavo savaitė

Live Ustya, rankovėmis vėliau

Emelya ateina - laukite jo savaitę

Falamei vaikšto iš kampo į kampą, bet namelyje neranda durų.

Gera šlovė Gerajai Savvai

Geras Ivanas - ir žmonėms, ir mums,

o plonas Ivanas – nei žmonėms, nei mums

Martynas juokavo, bet pasislėpė po tynu

Vargšas Makaras gauna visus nuopelnus

Vaikinai, jūs jau pavargote ir siūlau patogiai įsitaisyti ant kėdžių, atsipalaiduoti, užsimerkti ir klausytis ramios muzikos (atsipalaidavimas su muzika ir skaitymu "Tylus ežeras")

Šiandien kalbėjome apie šeimą ir siūlau nupiešti šeimą, išdėstyti lapus horizontaliai

Apatinė eilutė klases:

Manau, šiandien pamoka tave daug ko išmokė. Jūs ir aš sužinojome, iš ko susideda šeima, kam žmogui reikalingas vardas, vardų istorija, jų reikšmė, kad apie vardus rašomi eilėraščiai, dainos, kuriamos patarlės, pokštai. Bet vardas amžinas. Jis neskęsta vandenyje, nedega ugnyje ir nepūva žemėje. Vardu turime rūpintis, o ne įžeidinėti, o juo didžiuotis.

Kitoje klasė kalbėsime apie antruosius vardus. Vaikinai! Naminis tau mankšta: sužinokite visą savo tėvų vardą ir pavardę bei jų vardus.

Ačiū visiems, klasė baigėsi.

Literatūra

1) N. ir D. Žiema "Kaip pavadinti savo vaiką".M. 1997 m

2) L. I. Kitaeva „Korekcinis ir vystomasis klasė V parengiamoji grupė".M. 2004 m

3) T. R. Kislova „Kelyje į ABC“.M. 2003 m

4) E. A. Kozyreva, O. A. Shvartsman „Psichologinė ir pedagoginė raidos parama ikimokyklinukai: medžiaga programai

5) G. A. Kovaleva „Mažojo piliečio auginimas“– praktinis vadovas ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams M. 2003 m

6) T. Ju Novitskaja „Paveldinis-patriotinis ugdymas darželyje“

7) Ikimokyklinio amžiaus vaikų socialinio ir asmeninio tobulėjimo programa „Septyni aš iš praeities į ateitį“.Yar. 2005 m

8) „Etikos pamokos“- metodinis vadovas pradinių klasių mokytojams - 2 numeris. Met. 1994 m

9) "Koks tavo vardas" D/v Nr.8.1997

  • prisidėti prie vaiko vardo žinojimo harmonizavimo;
  • išmokti kreiptis vienas į kitą vardu, prisiminti bendražygių vardus;
  • ugdyti empatijos ir bendravimo įgūdžius.

Įranga

  • lėlė;
  • varpas;
  • atskiri lapai kiekvienam vaikui ir spalvoti pieštukai.

Mokytojas. Sveiki vaikai! Šiandien pas tave svečias – lėlė. Susipažinkime su ja. Susitikę jie visada klausia: "Kaip tau patinka (arba tu) Koks tavo vardas?" Taigi susipažinkime su lėle ir paklauskime, koks jos vardas.

Lėlė sako savo vardą - Maša.

Pratimai "Sveikinimai"

"Miša, labas rytas!" Misha atsako: « Labas rytas»

Mokytojas. Dabar duokime lėlei savo vardus.

Pratimai "Sveikinimai"

Mokytojas. Norėdami tai padaryti, paimsiu varpą, eisiu pas vieną iš jūsų ir paskambinsiu prie ausies, sugiedosiu jo vardą ir pasveikinsiu: "Miša, labas rytas!" Misha atsako: "Labas rytas" . Dabar Miša paima varpą ir prieina prie žmogaus, kurio vardą jis nori dainuoti ir pan.

Mokytojas prieina prie vaiko ir pasisveikina skambindamas varpeliu. Vaikas paima skambutį ir pasisveikindamas prisiartina prie kito vaiko. Taip vieni kitus sveikino visos grupės vaikai. Jei vaikas pamiršo vieno iš vaikų vardą, mokytojas jam padeda.

Mokytojas. Lėlė Maša taip pat norėjo, kad būtų dainuojamas jos vardas. Dainuokime kartu: "Maša" . Ir dabar lėlė Maša nori pamatyti, kaip galite kalbėti garsiai ir tyliai.

Pratimų žaidimas "Pasakyk man kaip aš"

Mokytojas. Atidžiai klausykite, kaip aš ištariu jūsų vardus: garsiai ar tyliai, ir jūs kartosite juos taip pat.

Mokytojas garsiai arba tyliai taria vardus. Vaikų atsakymai gali būti individualūs arba grupiniai.

Mokytojas. Dabar stovėkite ratu. Lėlė Maša nori pamatyti, kaip galite atlikti pratimus.

Imitacijos žaidimas "Vardai"

Mokytojas. Aš pasakysiu vieno iš jūsų vardą ir atliksiu kokį nors veiksmą, o jūs tai kartosite.

Užduočių parinktys: ištarkite vardą ir suplokite, laikydami rankas tiesiai, virš galvos, žemiau; ištarkite vardą ir suplokite keliais; tardami vardą atsisėsti, pasilenkti į priekį, pašokti, pasisukti, trypti koja ir pan.

Mokytojas. Dabar pailsėkime.

Žaidimas "Švelnūs žodžiai"

Mokytojas. Lėlė Maša paprašė pasakyti tau gerus žodžius.

Mokytojas atrenka vaiką po vieną, pasodina jį šalia, švelniai žiūri į jį, glosto galvą, skatindamas atidžiai klausytis.

Mokytojas. Aš esu Kolenkoje (arba vadinamas kitu vardu), pažiūrėsiu į savo brangųjį ir papasakosiu tau apie gerus dalykus. Žiūrėk, Kolenka turi aiškias akis. Pažiūrėkite, kokia maloni ir meili mūsų Kolenka. O kokia stipri ir gudri mūsų Kolenka. Ir kaip nuostabiai dainuoja mano brangusis: "La-la-la" .

Mokytojas skatina vaiką dainuoti kartu su juo "la-la-la" ir suploti rankomis.

Mokytojas. Lėlė Maša nori patikrinti, kaip prisimenate vienas kito vardus.

Mįslė „Pabandyk atspėti

Mokytojas. Sėdi ant kilimėlio.

Vienas vaikas – vairuotojas – atsuka mums nugarą. Vaikai pakaitomis liečia jo petį, nugarą, glosto ir sako:

Vienas, du, trys, keturi, penki,

Pabandykite atspėti.

Aš čia su tavimi,

Pasakyk man, koks mano vardas.

Vairuojantis vaikas bando atspėti, kas jį glostė. Jei vaikas negali ištarti visų žodžių, tada mokytojas kalba pirmąsias tris eilutes (arba kartu su likusiais vaikais), o ketvirtas – pats vaikas arba kartu su mokytoja. Jei vairuotojas negali atspėti teisingai, jis atsisuka į žaidėjus ir parodo, kas jį glostė, o jis tiesiog bando prisiminti ir pavadinti šį vaiką vardu.

Mokytojas. Lėlei Mašai patiko jos apsilankymas, bet laikas jai grįžti namo. O kaip atsisveikinimo dovaną padovanokime Mašai piešinius su jūsų vardais.

Piešimas pagal temą „Nuspalvink vardą“

Mokytojas. Atidarykite savo albumus. Jūsų vardas parašytas pirmame lapelyje (vardas parašytas didžiosiomis raidėmis). Nuspalvinkite raidžių vidų skirtingų spalvų pieštukais.

  1. Pasakykite savo vaikui, kad kiekvienas žmogus, kaip ir jis, turi vardą. Paprašykite vaiko pasakyti savo vardą. Pasakykite savo vaikui, kad jo vardą galima vadinti įvairiais būdais, pavyzdžiui: Sasha, Sashenka, Sanechka, Sashok, Sashulya.
  2. Paprašykite vaiko pasakyti mamos, tėčio, močiutės, senelio, brolio ar sesers vardus.
  3. Išmokykite vaiką eilėraštį su judesiais, naudodami tikrąjį vaiko vardą.

Katya, mažoji Katya, atsisėsk.

Katya yra nuošali, glostykite galvą rankomis.

Stomp, Katya, su savo maža koja. Suspauskite koją.

(Rusų liaudies darželis)

Vania, mažoji Vania, atsisėsk.

Vania yra nuošali, paglostykite jo galvą rankomis,

Eik taku, eik vietoje.

Stomp, Vanya, su savo maža koja. Suspauskite koją.

Klasė "Kas yra "aš"

mokyti vaikus atskirti individualios savybės jūsų išvaizda, veidas, ūgis, amžius;

ugdyti vaikų gebėjimą psichiškai atkurti panašaus į save įvaizdį per savo asmens viziją;

mokyti vaikus atpažinti bendrus ir skiriamieji bruožaižmogus ir jo panašumas – lėlės.

Įranga

lėlė Alyonushka;

Magnetofonas;

Garso kasetė su linksmos muzikos įrašu;

Individualūs albumai, pieštukai.

Pamokos eiga

Mokytojas. Labas rytas, vaikai! Jauskitės patogiai.

Mokytojas parodo vaikams lėlę.

ALENUSHKA

Ir mes turime mergaitę, kaip ir mūsų dukra

Jos vardas Alyonushka. Rožiniai skruostai.

Maža mergaitė, kaip mūsų paukštis

Apvali galva. Tamsios blakstienos...

Visą dieną "wa-wa" -

Tai viskas, ką ji pasakė.

(E. Blaginina)

Pažiūrėkite, kokia graži lėlė pas mus atėjo. Ar prisimeni jos vardą? (Alyonuška.) Papasakokite, kaip atrodo mūsų lėlė.

Mokytojas skatina vaikus vartoti eilėraščio žodžius.

Mokytojas. Lėlė Alyonushka nori pažvelgti į veidrodį. Ką ji ten pamatys? (Aš pats.) Teisingai: veidrodis visada atspindi tą, kuris į jį žiūri. Su šiuo veidrodžiu galite sužinoti, kaip mes atrodome.

Pratimai "Atspindys veidrodyje"

Vaikai paeiliui žiūri į veidrodį. Mokytojas padeda vaikams kalbėti apie savo išvaizdą: plaukai šviesūs, juodi, rudi, ilgi, trumpi; užsikimšusi nosis, tiesi nosis ir kt. Tada mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į jų išvaizdos ypatybes, padaro išvadą apie įvairovę išvaizda, pabrėžia, kad kiekvienas yra ypatingas ir gražus.

Mokytojas. Pažiūrėjome į veidrodį, o dabar pažaiskime.

Lauko žaidimas „Palieskite...“

Mokytojas. Jūs visi apsirengę skirtingai. aš pasakysiu: "Palieskite... mėlyną!" Kiekvienas turi greitai susirasti kelią, dalyvio drabužiuose rasti kažką mėlyno ir prisiliesti prie šios spalvos.

Tada mokytojas paprašo paliesti tą, kuris vilki džinsinį sarafaną, juodus šortus, kuris yra aukščiausias, kurio plaukai šviesiausi ir pan.

Mokytojas. Dabar pažiūrėkime į mūsų lėlę Alyonushka ir Tanya (iš pogrupio pasirenkama viena mergina).

Pratimai "Vaikas ir lėlė"

Mokytojas. Kuo lėlė panaši į mergaitę ir kuo ji skiriasi?

Vaikai išsako savo spėjimus. Mokytojas skatina vaikus daryti tokius teiginius: „Aš turiu dvi rankas ir dvi kojas, taip pat ir lėlė“. , „Prie lėlės trumpi plaukai, o mano ilgos" , „Aš gyvas ir nors lėlė juda, ji vis dar negyva, tik lėlė“. ir tt

Mokytojas. O dabar pasakysiu tau mįsles.

Vaikai sėdi ratu.

Mįslių žaidimas – Atspėk, kas tai?

Mokytojas. Pakalbėsiu apie vieną iš jūsų: koks jis? (A), kokios spalvos plaukai, akys, koks veidas, ką jis dėvi, ir galite atspėti, apie ką aš kalbu. Pavyzdžiui, tai mergina. Ji turi šviesius plaukus ilgi plaukai, mėlynos akys, įdubusi nosis; apsirengusi raudona suknele su baltais taškeliais.

Pasiklausę pasakojimo vaikai atspėja, apie ką kalba. Tas, kuris pirmas atspėja, prieina prie vaiko, atpažinto pagal aprašymą (įjungti muziką).

Atsistokite, vaikai,

Atsistokite ratu

Atsistokite ratu

Atsistokite ratu

Aš tavo draugas

Ir tu esi mano draugas

Geras, geras draugas.

La-la-la, la-la-la.

Į žodžius "La-la-la" Visi vaikai ploja rankomis ir linksmai sukasi. Žaidimas gali būti kartojamas daug kartų.

Mokytojas. Dabar pieškime į albumus.

Piešimas pagal temą "Mano delnas"

Mokytojas. Prisiminkime, ką veikėme klasėje.

Mokytojas trumpai primena vaikams jų žaidžiamus žaidimus ir pratimus. Vaikai man sako, jei mokytojas ką nors daro "pamiršau" .

Mokytojas. Iki pasimatymo!

  1. Sėdėkite su vaiku priešais didelis veidrodis. Papasakokite savo vaikui apie jo išvaizdą. Pavyzdžiui: „Tu esi berniukas. Turite trumpus šviesius plaukus, mėlynas akis, ištemptą nosį su strazdanomis. Jūs dėvite mėlynus marškinius, džinsinius šortus ir pan. Skatinkite vaiką atidžiai pažvelgti į save.
  2. Toliau sėdėdami prieš veidrodį pradėkite skaityti rimuotą tekstą. Palieskite tas kūno dalis, kurias jūs šiuo metu tai sako. Paprašykite vaiko atlikti visus judesius kartu su jumis (pratimas "Kūdikis ir aš" ) .

Žiūrėk, mažute, tai aš ir tavo nosis.

Ir tai mano kūdikis. Turiu dvi ausis

Aš turiu akis, tu turi dvi ausis.

Ir tavo akys. Tai tu ir tai aš

Aš turiu nosį, mažute, mano mažyte.

Piešimas pagal temą "Mano delnas"

Mokytojas. Paimkite pieštuką į vieną ranką ir padėkite kitą laisvą delną lapo viduryje. Atsargiai nubrėžkite kiekvieną pirštą. Ir taip visi gavo nupieštą delną.

Leti piešiami pieštukais, kurių spalvą galima pasirinkti savo nuožiūra.

Tema: "Mano žaislai"

  • mokyti vaikus nustatyti savo pageidavimus, susijusius su žaislais;
  • ugdyti pažintinę veiklą ir gebėjimą sutelkti pastangas,

kurios veda prie privalomo suvokiamos formos įvaizdžio konstravimo.

Įranga

  • berniuko lėlė;
  • Vidutinio dydžio kontrastingų formų žaislai (piramidė, rutulys, lėlė kūdikiui, būgninė,

paukštis, kubas, automobilis ir kt.);

  • maišelis iš minkšto, nepermatomo, šviesaus audinio, užsisegamas virvele;

Pamokos eiga

Mokytojas. Sveiki vaikinai! Pažiūrėkite, kas šiandien atėjo pas mus (išima lėlę). Tai

Andriuška. Ir pažiūrėkite, ką Andriuška atsinešė su savimi.

Didelio automobilio gale – vidutinio dydžio kontrastingų formų žaislai, gerai žinomi vaikams. Tai gali būti šie žaislai: piramidė, rutulys, lėlė kūdikis, būgnelis, paukštis, kubas, mašinėlė ir tt Mokytojas parodo vaikams žaislus ir skaito eilėraštį:

Žaislai Andriuškai

Visi žaislai yra darželis

Aš pasiėmiau Andriušką su savimi.

Visi juo labai džiaugiasi

Ir jo žaislai.

(Ju. Markovas)

Mokytojas. Pažvelkime į žaislus atidžiau.

Pratimų žaidimas "Paimk žaislą"

Mokytojas. Vieno iš mašinos gale gulinčio žaislo pavadinimą pašnabždysiu šalia sėdinčiam vaikui. Šis vaikas taip pat turėtų tai pašnibždomis pavadinti savo kaimynui.

Žodis perduodamas grandine. Vaikas, kuris paskutinį kartą išgirdo žodį, atsistoja ir ieško tinkamo žaislo ir garsiai jį skambina. Tada šis vaikas tampa pirmąja grandinės grandimi.

Mokytojas. Andryushka atnešė šiuos žaislus, ir dabar jūs prisiminsite savo mėgstamą žaislą.

Pratimai „Įvardink savo mėgstamiausią žaislą“

Mokytojas. Papasakokite apie savo žaislą: kokios spalvos, dydžio, kaip galite su juo žaisti. Mokytojas, jei reikia, padeda vaikams, užduodamas pagrindinius klausimus.

Mokytojas. Kiek žaislų prisiminėte? Ir vaikai mėgsta su jais žaisti. Vaikai taip pat mėgsta žaisti su lėlėmis.

Pratimų žaidimas "Lėlės"

Mokytojas. Taigi dabar tu ir aš žaisime su lėlėmis. Bet mūsų lėlės bus gyvos. Reikia pasiskirstyti į poras. Viena iš poros pavirs mergaite arba berniuku.

Tada mokytojas pasiūlo nuplauti lėlei rankas, kiekvieną pirštą atskirai, tada pavaišinti pietumis, ištiesinti drabužius ir pan. Žaidimui pasibaigus, mokytojas su vaikais aptaria, kaip jie jautėsi lėlės vaidmenyje, ar patiko būti lėlių vaidmenyje.

Mokytojas. Dabar žaisime slėpynių.

Pratimų žaidimas "Atspėk, kas yra krepšyje"

Mokytojas. Tačiau slėptuvės bus ypatingos, nes slėpsis ne vaikai, o žaislai. Tai yra žaislai (rodo Andriuškos žaislų rinkinį). Žaislai bus paslėpti maišelyje. Visi išsirinksime žaislą ir įdėsime į maišelį. Ir tą, kurį įvardinsiu, ieškos.

Mokytojas parodo vaikams, kaip reikia ieškoti: pro siaurą skylutę reikia įkišti ranką į maišelį, ranka paliesti ten paslėptą žaislą ir pagal formą bei medžiagą atspėti, koks jis. Tada mokytojas padeda vaikams žaislus ir užduoda jiems klausimus, nukreipiančius vizualiai ištirti daiktų formą: kas tai yra? Ką jis turi? (Įvardinkite objekto dalis. Kaip jos jaučiasi: minkštos ar kietos ir pan.) Mokytoja pasikviečia vieną drąsiausių ir protingiausių vaikų ir kviečia atsitraukti, atsisukti į sieną ir užsimerkti. Įspėjęs kitus žaidimo dalyvius apie būtinybę tylėti ir kad negalima pavadinti besislepiančio žaislo, mokytoja paskambina kitam vaikui ir pakviečia išsirinkti vieną žaislą ir įsidėti į maišelį. Tada vaikas pradeda "ieškoti" žaislas, pajutęs jį ranka, įvardija paslėptą daiktą, išima jį iš maišelio ir parodo kitiems vaikams. Jei jis atspės mįslę, jis bus apdovanotas plojimais. Pasirinkta naujas kūdikis, žaidimas tęsiamas tol, kol bus rasti visi žaislai.

Mokytojas. Dabar nupieškime vieną iš jo žaislų kaip suvenyrą Andryuškai.

Piešimas pagal temą "Žaislas"

Mokytojas. Pažiūrėkime, kokios spalvos žaislas? Kokia forma? Iš kokių dalių jis susideda? Apie ką mes šiandien kalbėjome?

Vaikai piešia.

Mokytojas. Iki pasimatymo!

Namų darbai tėvams

  1. Nueikite su vaiku į jo žaislų kampelį ir paprašykite jo pasirinkti 4–5 žaislus.
  2. Žaisk su savo vaiku "Žaislų parduotuvė" . Pasakykite savo vaikui: „Atidarėme žaislų parduotuvę. Pažiūrėkite, kiek jame yra gražūs žaislai! Jūs būsite pardavėjas, o aš būsiu pirkėjas. Nupirksiu žaislą. Tačiau norint jį įsigyti, reikia įvykdyti vieną sąlygą: nepavadinti žaislo, o apie jį papasakoti. Iš mano istorijos atpažįstate žaislą ir parduodate jį man. Taigi, parduotuvė atsidarė" .
  • Sveiki! Noriu nusipirkti žaislą. Jis apvalus, guminis, gali šokinėti, su juo galima žaisti futbolą.

Vaikas turi atpažinti kamuoliuką pagal aprašymą ir padovanoti jį tau. Tada pasiūlote vaikui dar 1-2 žaislų apibūdinimo algoritmus. Ir tada pasiūlykite pasikeisti vaidmenimis: vaikas tampa pirkėju ir jam reikės savarankiškai aprašyti žaislą. Jei vaikas yra pasimetęs, padėkite jam užduodami pagrindinius klausimus.

3. Leiskite vaikui pasirinkti vieną žaislą. Padėk man ją nupiešti. Tegul vaikas pats nuspalvina.

Tema: "Mano mėgstamiausios pasakos"

  • mokyti vaikus nustatyti savo pageidavimus, susijusius su pasakomis ir pasakomis
  • ugdyti vaiko kūrybinę vaizduotę, skatinti vaizdinio ugdymą

judesiai.

Įranga

  • magnetofonas;
  • garso kasetė, įrašanti miško garsus;
  • kamuolys "Kolobok" ;
  • albumai ir spalvoti pieštukai kiekvienam vaikui.

Pamokos eiga

Mokytojas. Sveiki vaikinai! Šiandien mes eisime į kelionę. Visi kartu pasivaikščiosime po pasakų mišką, pasiklausysime, kokie garsai skamba šiame neįprastame miške, o gal ką nors ten sutiksime... O gal jie bus malonūs ir linksmi – tie, kuriuos rasime paslaptingame miške , - ir tada linksmi žaidimai ir mūsų laukia įdomi veikla. Ar sutinkate vykti su manimi į šią įdomią kelionę? Tada ruoškis – einam...

Sakydamas

Atskrido pelėda – linksma galva. Ir ji vėl skrido.

Taip ji skraidė, skraidė ir atsisėdo, skraidė, skraidė ir atsisėdo.

Ji suko uodegą.

Taip, apsidairiau... Taip, apsidairiau...

Tai posakis.

O kaip su pasaka?

Visa pasaka laukia.

(Rusų liaudies

kūrimas)

Mokytojas. Einame į pasakų mišką (yra kasetinis miško garsų įrašas).

Laba diena, senas miškas!

Pilna nuostabių stebuklų!

Mes dabar einame pasivaikščioti

Ir mes greitai jums paskambinsime!

(N. Voronova)

Mokytojas. Pažiūrėk, su kuo mes susitikome.

Pratimų žaidimas "Kolobok"

Mokytojas. Kas tai yra? (Kolobok.) Tu ir aš stovime ratu ir ridename kamuolį vienas į kitą - "Kolobok" . Tas, kuriam jis patenka "Kolobok" , turi pasakyti jam keletą žodžių arba užduoti klausimą, t.y. Paklausk ko nors. Pavyzdžiui:

  • koks tavo vardas?
  • Kolobok, aš žinau, iš kokios tu pasakos.
  • Kolobok, draugaukime su tavimi.
  • Ateik pas mane, Kolobok... ir kiti.

Mokytojas. Kai pasakysite žodžius Kolobokui, perduokite juos savo kaimynui ar kam norite.

Vaikai sėdi ratu ir žaidžia. Mokytojas padeda tiems, kuriems sunku pasirinkti.

Mokytojas. Dabar atsisėskite ant kėdžių. Kolobok nori paklausti, ar turite mėgstamų pasakų?

Vaikų pasakojimai "Mano mėgstamiausia pasaka"

Mokytojas. Pavadink pasaką. Pasakose mes turime skirtingus gyvūnus, paukščius ir žmones. Jie vadinami "pasakų herojai" . Įvardink savo mėgstamą herojų.

Vaikai prisimena pasakų pavadinimus ir pasakoja apie ką jos.

Mokytojas. O dabar Kolobokas pasakys, su kuo susipažino eidamas pasakų mišku.

Imitacijos žaidimas „Miško Joninių žvėris“

Mokytojas. Klausysimės ir pavaizduosime šiuos gyvūnus. Kiekvienas eikite savo keliu miške.

Pelė, pelė, Minkštas, elastingas žingsnis, atgal

Pilkas paltas. šiek tiek pasilenkęs į priekį "letenėlės" prieš

Pelė vaikšto tyliai, su krūtine.

Jis neša grūdą į skylę.

Ir meška vaikščiojo už pelės, kojos šiek tiek viena nuo kitos, keliai šiek tiek

Taip, kaip jis pradėjo riaumoti: sulinkęs, kūnas tiesus. Pavasariškas

„Oi! Oho! žengti ant visos pėdos. Rankos priekyje

Aš plaukioju!" krūtinė šiek tiek sulenkta per alkūnes, tarsi

meška laiko statinę medaus.

Ir linksmi zuikiai - Lengvi šokinėjimai, kojos švelniai spyruokliuoja

Ilgaausiai vaikinai – keliai, rankos prieš krūtinę, rankos palaidos

Šokinėti ir šokinėti, šokinėti ir šokinėti yra nuleisti.

Per lauką už miško.

Mišku plačiu, pavasarišku žingsniu ėjo pilkas vilkas

Pilkas vilkas – spausk jam dantis! kūnas pasviręs į priekį. Rankos

Jis sėlina už krūmų, pakaitomis juda į priekį.

Jis grėsmingai suspaudžia dantis.

Štai varlė trasoje šokinėja iš padėties "pritūpęs" ,

Šokinėja ištiestomis kojomis, keliais.

Skok-skok-skok per pelkę,

Po tiltu – ir tyla.

Paukščiai lizduose Šviesa bėga į visas puses; paukščiai valosi

pabudo, sparnais, vizgina uodegą

Jie nusišypsojo ir nusišypsojo: (rankos už nugaros, delnai vienas prieš kitą);

„Chick-chick, sveiki visi! lengvai šokinėti.

Skrendame aukščiau nei visi kiti!

(N. Voronova)

Mokytojas. O paukščiai skrido į savo vietas ir vėl pavirto vaikais. O dabar laikas mums atsisveikinti su pasakų mišku ir jo pasakomis.

Atsisveikink, senas miškas,

Pilna nuostabių stebuklų!

Ėjome takais,

Jie šuoliavo į proskyną.

Jūs ir aš tapome draugais

Dabar laikas mums grįžti namo.

(N. Voronova)

Mokytojas. O atsisveikindami nupieškime tuos, kuriuos sutikome savo kelionėje. Su kuo mes susitikome? (Kolobokas, pelė, lokys, zuikis, vilkas, paukščiai.) Atidarykite savo albumus ir nupieškite vieną iš šių pasakų personažų.

Piešimas pagal temą "Pasakų herojus"

Vaikai piešia albumuose.

Mokytojas. Apie ką mes šiandien kalbėjome?

Vaikų atsakymai.

Mokytojas. Namuose kartu su mama išsirinkite knygą su mėgstama pasaka ir perskaitykite.

Iki pasimatymo!

Namų darbai tėvams

  1. Kartu su vaiku pasirinkite 2-3 pasakas, geriausia rusų liaudies pasakas, kurias jam perskaitėte. Pavyzdžiui: „Vištiena Ryaba“ , "Kolobok" , "Teremok" , "Vaikai ir vilkas" , "Ropė" , "Lapė, kiškis ir gaidys" , "Maša ir lokys" , "Snieguolė ir lapė" , "Katė, gaidys ir lapė" , "Gaidelis ir pupelių sėkla" .
  2. Paklauskite savo vaiko, kuri pasaka jam labiausiai patinka. Dar kartą perskaitykite pasaką, pažiūrėkite į paveikslėlius. Paklauskite, kas gyvena šioje pasakoje (kokie gyvūnai, žmonės). Vaikas turi įvardyti šios pasakos herojus. Sužinokite iš savo vaiko, kuris iš personažų jam labiausiai patinka.
  3. Kartu su vaiku nupieškite šį jam labiausiai patinkantį personažą. Vaikas pats nuspalvins. Parašykite pasakos pavadinimą. Remdamiesi baigtu piešiniu, kartu su vaiku sukurkite jo aprašymą. pasakos herojus. Pavyzdžiui: tai Kolobokas, jis apvalus, geltonas, rausvas, linksmas.

GBOU Pradinė mokykla– darželis Nr.1674

Pedagogas: Demyanko Tatjana Viačeslavovna